Trajnostna in krožna transformacija
HIT PRELESS d.o.o. se je po uspešni prijavi na razpis »Podpora zagonskim, mikro, malim in srednjim podjetjem pri strateški trajnostni in krožni transformaciji poslovanja v letih 2022–2025« vključil v program Javne agencije SPIRIT s krajšim imenom Akademija strateške trajnostne in krožne transformacije(Akademija STKT). Ta program bo v triletnem obdobju trajnostno in krožno transformiral okrog 120 malih in srednje velikih slovenskih podjetij.
Pod vodstvom prof. dr. Adriane Rejc Buhovac, članice ekspertne skupine SPIRIT, sedaj razvijamo Trajnostno in krožno poslovno strategijo HIT PRELESS 2024-2028 za učinkovit prehod v trajnostno prihodnost in dvig dodane vrednosti podjetja. Trajnostna in krožna poslovna strategija pomeni, da bomo med vzvode poslovne uspešnosti domišljeno vključili tudi odločitve, ki bodo v dobro naravnega okolja, družbe (zaposlenih in lokalne skupnosti) ter ekonomije (kupcev in drugih poslovnih partnerjev). V proces izdelave strategije so vključeni številni zaposleni iz različnih oddelkov, tako vodje kot strokovnjaki.
Program ima dva dela:
Faza A (maj 2024 – september 2024):
- v analitičnem delu Faze A smo izvedli poglobljene intervjuje z zaposlenimi, z manjšimi ekipami sodelavcev analizirali vse notranje procese, v teku je tudi izdelava primerjalne analize konkurentov. Posebno mesto v tem procesu ima t.i. matrika bistvenosti (materiality matrix), ki prikazuje trajnostne izzive, ki so deležnikom podjetja HIT PRELESS zelo pomembni, hkrati pa imajo velik potencialen vpliv na poslovno uspešnost podjetja. Širši nabor potencialnih trajnostnih izzivov smo identificirali z udeleženci intervjujev in delavnic, njihovo pomembnost pa bomo potrdili z anketiranjem zaposlenih, kupcev, dobaviteljev, predstavnikov lokalnih skupnosti in drugih deležnikov podjetja v Sloveniji in tujini. Najpomembnejšim trajnostnim izzivom se bo podjetje HIT PRELESS tudi strateško zavezalo;
- v razvojnem delu bomo na tej osnovi pripravili Trajnostno in krožno poslovno strategijo za obdobje 2024-2028 z merljivimi strateškimi cilji, projektno dokumentiranimi strateškimi aktivnostmi in kazalci za strateško kontrolo. Zasnovali bomo tudi nov, trajnosten in krožno naravnan poslovni model podjetja.
- Projekt je financiran s sredstvi Evropske unije v znesku 34.770,00 EUR.
Faza B (jesen 2024 – pomlad 2025): po uspešno zaključeni Fazi A se bomo prijavili v drugo fazo programa (Faza B), v kateri bomo s pomočjo nepovratnih sredstev iz Sklada za okrevanje in odpornost EU sofinancirali izvajanje konkretnega razvojnega projekta. Znesek sofinanciranja znaša do 90.000 EUR. Ideje za potencialni razvojni projekt (lasten izdelek), ki bo predmet sofinanciranja, bomo razvijali v mesecu avgustu.